91 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

TUTAMADIM SAÇLARINI GÜNEŞİN

Aktif .

 Arife, bayram;
Bayram kabülleri, ziyaretler
....Ve günler.
......Birer birer
.............tükendiler.

Bugün de parka düştü yolum
Kesti iflağımı afacan üç torun
Hele Ali Şükrü...
"Dede dede " deyip durdu
------------------Ne durdu
--------------------Ne yoruldu...

Sabah, öğle, akşam...
Yeme, içme, uyku.
Bir gün, bir ay, bir yıl...
Bir ömür
Koştum ufka doğru...

BEN VARDIKÇA UFUK;
Kaçtı ötelere; ta ıraklara,
Tutamadım saçlarını güneşin.

www.yesilakkus.com Köşe Yazarı Şükrü Sevindik

 

 

 

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Aktif .

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Cumhuriyet’e zaman içeriden ve dışarıdan çirkin saldırılar devam ediyor. Bir değil on değil…. Her saldırı çarpıyor aydınlığına Atatürk Devrimleri ve Büyük Türk Milletinin sinesine… Muaffak olamıyorlar, olamayacaklar. “TÜRKİYE CUMHURİYEİ PAYİDAR KALACAKTIR “  sözü ile bu günleri müjdeleyen M. Kemal Atatürk’ü minnetle, rahmetle yad ediyorum.

 

Çanakkale’ye geldiler,  Conk Bayırında , Anadoluyu işgal ettiler Sakarya ırmağında çarptılar milletimizin bağımsızlık aşkıyla dolu sinesine ve M. Kemal Atatürk’e. Yenildiler. Yetmedi, Dersim’de  girildi inlerine. Yetmedi, İzmir’de su-i kast düzenlediler Atatürk’e sonuç yok. Yetmedi, Mendires hükümetini kullandılar, başarı sıfır. Yetmedi yetmişli yıllarda kardeşi kardeşe kışkırttılar, 12 Eylül 1980 darbesini yaptılar Türkiye yine bu  ağır yaralara rağmen ayağa kalktı.

 

1990  yılından başlamak üzere ürk Silahlı Kuvvetlerini hedefe koydular, eşref Bitlisleri katlettiler… Uğur Mumcuları, Çetin Emeçleri, Abdi İpekçileri… Bir çok aydınımızı ve büyük elçilerimizi Asala terör örgütüne boğazlattılar, Çorum, Kahraman Maraş vs. yerlerde toplu katliamları denediler. Sivas madımakta gerici-bağnaz-yobazları kullanarak halkı kışkırttılar o acıyı yaşattılar bize. 

 

Yetmedi, 1980 darbesini müteakip PKK terör örgütünü devreye soktular, yıllarca ve halen maddi ve manevi çok zarar verdiler. Verdiler vermesine ama birliğimizi, üniter yapımızı bozmaya, iç savaş çıkarmaya güçleri yetmedi. Bölemediler, yıkamadılar.

 

Erbakan-Tansu Çiller hükümetine karşı milli güçlerin, ordunun tepkisini sabote ederek asıl amacından saptırdılar; Ordu dine, İslamiyet’e karşı imiş imajını verdiler. Arkasından DSP-MHP hükümetine karşı ekonomik kriz yaratarak o hükümeti ( ki, Irak’ın işgaline çanak tutmayan ) Ecevit’i devre dışı bırakarak AKP’nin iktidara gelişini sağladılar. AKP’yi yönlendirdiler. BOP’a ikna ettiler. AKP hükümetine Fetullah Gülen ile iş birliği yaptırıp BALYOZ, AY IŞIĞI, ERGENEKON…  dava tuzakları ile memleketimizin milli sivil ve askeri güçlerini hapse tıktılar. Yine AKP hükümetini yönlendirerek PKK ile AÇILIM ihanet projesini devreye soktular. PKK güçlerinin şehirlere yerleşmesini sağladılar. Bu ihanet örgütünü Kuzey Irak’ta eğitip ağır silahlarla donattılar. İsrail, ABD, Almanya… ajanları bu işte görev aldılar. Maksatları Türkiye’de iç savaş çıkarmak Türkiye’yi Irak’tan da beter yapmaktı… Başaramadılar….

 

Suriye’de Rus uçağını Fetullahçı pilota düşürttüler. Türkiye’ye siyasi, askeri ve özellikle ekonomik alanlarda büyük zararlar verdiler. AKP hükümetini zaten Esat’a karşı kışkırtan, Suriye ile bizi düşman haline yapan da yine bu şer güçlerdi. 

 

Türkiye; 1950’den beri, ABD ile dansa kalkan, onunla kol kola girenler tarafından yönetiliyordu ancak AKP hükümetleri yanlışa girdi. Kör ile yattı şaşı kalktı. Ve her defasında “KANDIRILDIK” diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştılar. Onların yanlışa girmiş olmaları Türkiye’ye mal, can, itibar kaybettirdi. Çok zarara uğratıldık. AKP ve yöneticileri bu “ALDATILDIK” kelimesini açmalı, kendi yanışlarını sıralamalı ve büyük Türk Milletinden özür dilemeli. Onlar bunu yapmazsa zaman içinde verecekleri hesapları daha da ağırlaşacaktır. 

 

16 Temmuz 2016 günü ordu içinde yuvalanmış Fetullahçı bir grubun( Fetullahın uyuyan güzelleri ) başta genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarına, hükümete kısaca Türkiye’ye karşı giriştikleri kalkışma; Laik Cumhuriyete Ve Türk Milletine kurulan tuzaklardan ne ilki ne sonuncusu. Savaş devam ediyor. Emperyalistler, özellikle ABD her hamlede Conk Bayırında, Sakarya’da, Güney doğudaki hendeklerde olduğu gibi yine MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E, yine Türk Milleti’nin iman dolu sinesine çarpıyor. Zarar verirler ama başaramazlar, başaramayacaklar. 

 

Büyük Türk Milletti ebediyen birlik-beraberlik içinde hür ve bağımsız olacak, Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. 

 

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

 

www.yesilakkus.com Köşe YAZARI Şükrü Sevindik