265 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Sitemizin Onursal Başkanı TAHSİN AKKAYA

Aktif .

Onursal Baskan Tahsin Akkaya 

Tahsin Akkaya ilçemiz Cukurköyü Salihgil mahallesinde 25/10/1968 yılında bir sonbahar mevsiminde bir hafta (Cumartesi) günü dünyaya gelmiştirİlk okul ikinci sınıfa kadar Ketendere ilk okulunda eğitim görmüş 1978 yılında ailesiyle birlikte başkent Ankara’ya göç etmişlerdir.İlk okulu bitirdikten sonra orta okulu Kocatepe Mimar Kemal Lisesinde okurken orta son sınıftan öğretimine kendi isteğiyle son vermiştir.

Kendisi sonra çeşitli işlerde çalışmış olup bu arada memlekete ve onun yöresel müziğine olan ilgisinden dolayı saz çalmayı öğrenip yöresel müzikte tam bir ihtisas sahibi olup ilerleyen zamanlarda tüm müzik aletlerini çalar hale gelmiştir.İlerleyen zamanlarda toplum içinde kendisinin insanlarımıza vermiş olduğu katkı ve çabalardan dolayı etkin sevilen bir kişi haline gelmiştir.

1988 yılında vatani görevini yapmak için İstanbul’la gidip  askerlik görevini orada bitirmiştir.1990 yılında evlenmiştir. Hemde çocukluktan beri hayalini kurmuş olduğu köy düğünüyle hatta eşini gelin arabasıyla değil atla getirmiştir.Kendisinin en büyük özeliklerinden biri ise, şair ruhlu bir insan olmasıdır. 

Arada aşk, vatan, millet, sıla  ve gurbet üzerine yazmış olduğu bir sürü şiiri vardır. ilerleyen zamanlarda inşallah bunları bir kitap altında toplayacaktır.Tahsin Akkaya Hikmet Uzun beyle birlikte memleketimiz adına bir çok araştırma ve çalışmalar yapmıştır.Bunların başında orta oyunlarımız düğünlerimiz gelenek göreneklerimiz gibi bir çok çalışmaları vardır.

Bu günlerde ise tüm halkımızı yakından ilgilendiren çalışma ve araştırmalara devam etmektedir.Yapmış olduğu çalışmalar Hacettepe Üniversitesinde okul bitirme de tez konusu olarak sevgili Özgül Görür kardeşimiz tarafından kayıt altına alınmıştır.Ayrıca bu güne kadar Akkuşta yapılan Akkuş Argan ve Gürgen Festivalinin de oluşmasında ve yapılmasında katkı sağlayan fikir öncülerindendir.Yapılan Festivallerde bire bir Akkuş Halkına iki kere kendi sesi ve sazıyla Konser vermiştir.

İlk sene yapılan festivalde Akkuş Dibek Düzü arasında yapılan doğa yürüyüşünde de birinci olmuştur.Ayrıca bu güne kadar Ankara da Akkuş’ta Akkuş ve Akkuşlular adına yapılan her türlü faliyet’te katılıp elinden gelen desteği vermiştir.Sitemizin de yer aldığı Akkuşlular gecesinde de tüm hemşerilermize örnek olacak şekilde gecenin iyi geçmesi için elinden gelen gayreti diğer dostlarımız ve hemşerilerimizle birlikte sergilemiştir.2007 yılında kendisinin öncülüğünde Akkuş halkına hizmet vermekte olan bu siteyi Derviş Kaya Erol Uzun bey ve diğer dostlarıyla kurup Akkuş halkının hizmetine sunmuştur.

Kurulmuş olan bu site vasıtasıyla olsun kendi çabalarıyla olsun Akkuşun her yerinde ihtiyacı olan tüm hemşerilemimize elinden gelen yardımı yapmıştır vede yapmaya devam etmektedir.Tahsin Akkaya’nın diğer bir özelliği ise hayvan sevgisidir bu güne kadar memleketimize çoğunluğu kangal safkan cins köpekler olmak kaydıyla tamı tamına dokuz tane köpek yollamıştır sırf memleketimizde asil hayvanlar olsun halkımızın canı malı güvende olsun diye.

Tahsin Akkaya evli bir erkek birde kız olmak üzere iki çocuk babasıdır tek hedefi güzel ilçemiz Akkuşun kalkınması için elinden gelen hizmetleri aklının ve güçünün yettiği kadarıyla halkımıza sunmaktır.

 www.yesilakkus.com Sitesinden Açıklama.

Sitemizin değerli dostları Yeşilakkuş sitesi olarak uzun bir zamandır hep birlikte olduk. Gün oldu birlikte mutlu olduk, gün oldu hep birlikte üzüldük. Sitemiz, kurucuları, köşe yazarları ve tüm okuyucu dostları ile bütünleşerek bir aile ortamı meydana getirdi. Takdir ederisiniz ki bu zaman zarfında bir hayli yorulduk. Bunu akabinde sağlık sorunları oluşan arkadaşlarımız oldu, ailesine gerektiği kadar zaman ayıramamaktan muzdarip olan arkadaşlarımız oldu. Bunun sonucunda da sitemizden zaman zaman ayrılmalar oldu. Elbette ki bu ayrılmalar, gönülden ayrılma, gönül dostlarını terk etme şeklinde değildi. Bizlere göre; bir mola, soluklanma ya da enerji toplayabilmek adına dinlenme şeklindedir.

Sitemizden ayrılmak isteyen arkadaşlarımızdan birisi de; kurucu üyelerimizden Tahsin AKKAYA’dır. Kendisi her ne kadar sitedeki faaliyetlerine son vermek istemişse de biz bu kararını dinlenmek olarak algılamak istedik. Bu sebeple de ilk yazımızda kendisini onursal başkan olarak görmek istediğimizi belirttik. Çünkü bize göre “et tırnaktan ayrılmamalı”ydı.

O, bir Akkuş’lu ve akkuş sevdalısı idi. Her zaman garibanın yanında olmaya çalışır, zalımın mazlumu ezmesine göz yummazdı. Her zaman halkı ile iç içe olmaya gayret eder, birlikte olmaktan mutluluk duyardı. Kendisini tanıyanlar zaten bunun farkındaydılar.Yeşilakkuş sitesinin kurulmasında ve bu günlere gelmesinde emeği çok büyüktür. Sitemizin ve Akkuşlunun sesini duyurmak için, hiçbir menfaat gözetmeden geceli gündüzlü çaba sarf etti. Bu uğurda, zaman zaman ailesine gereği kadar zaman ayıramadı. İşinden evinden ve çok sevdiklerinden feragat etti. Ama o, hep Akkuş’u ve Akkuşluyu severek çalıştı.

Sitemize, çok değerli köşe yazarlarını kazandırdı. Yaptığı çalışmalarla, Türkiye’nin dört bir köşesinde bulunan hemşerilerimizi birbirine yaklaştırdı, kaynaştırdı ve büyük bir ailenin oluşmasını sağladı. Her zaman, dostluğu, kardeşliği ve birlikteliği tesis etmeye çalıştı.

Böylesine değerli bir kardeşimizi bir çırpıda silip atamazdık. O bizlerden ayrılsa bile biz kendisinden ayrılmak istemedik. Bizler; Yeşilakkuş sitesini oluşturan tuğlalar isek, Tahsin kardeşimiz de bu tuğlaların arasındaki harç gibi oldu. Madem ki sağlık problemlerinden dolayı aktif olarak çalışmak istemiyor, o zaman onursal başkanımız olarak gene yanımızda kalsın istedik. Bu teklifimizi kendisine ileterek kabulünü rica ettik. Sağolsun Tahsin kardeşimiz de bizi kırmadılar ve nasıl istersek bize uyacağını bildirdiler.

Biz site yönetimi olarak; Tahsin kardeşimizi ONURSAL BAŞKAN olarak yanımızda görmek istiyoruz. Tahsin AKKAYA Bey bundan sonra ONURSAL BAŞKANIMIZ olarak gene bizlerin yanında, gene bizlerle olacak ve gene bizim ve Akkuş halkı adına hizmetlerine devam edecektir.

 Site Yönetimi olarak diyoruz ki; hoş geldin sefa geldin www.yesilakkus.com Sitesinin Onursal Baskanı... Bizleri her ortamda artık bu şekilde temsil edip bizlerle beraber olmak ümidiyle şimdiden seni tebrik ediyoruz.

www.yesilakkus.com Site Yönetimi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile