76 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

NİKSAR HALK MİNÜBÜSLERİ DERTLİ

Aktif .

Niksar şehir içi taşımacılık yapan, şehir içi Halk Minibüs sahipleri dertli, “bir dokun bin ah işit”.

Pandeminden dolayı şehir içi halk Minibüsleri yolcu bulamamaktan şikayetçiler ve bugüne kadar 50 bin TL zararlarının olduğu ifade ediliyor.

Niksar şehir içi Minibüsleri 29 araç ile Niksar halkına hizmet vermektedir.

Merkezden (4. Etap TOKİ bölgesinden, 50. Yıl mahallesinden ve Aydınlık Evler mahallesi bölgesinden saat 6.45 de ilk hareket başlıyor, akşam saat 18.30 de servislerin son bulduğu ifade ediliyor.

Niksar şehir içi halk minibüsleri dernek başkanı Ziya Yılmaz konu hakkında şunları dile getirdi; “Pandemi dolayısı ile bizler sıkıntılı sürece girdik, öğrencilerin okullarda okumaması, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü insanların sokak kısıtlaması biz halk münibüslerini tamamen sıkıntıya soktu, araçlarımız hijyenik şartlara uygun olduğu halde vatandaşlarımız araçlara bilmekten kaçınıyor, her gün rutin servislerimiz çalışyor herhangi bir kısıtla yapmadık ama, yolcu bulmakta sıkıntı yaşıyoruz, bu derdimize yetkililerden çözüm bekliyoruz, ayrıca Belediyemiz bizlerden aldığı 60 bin TL yi almamaları için dilekçe ile müracat ettik inşallah belediyemiz bu konuda bizlere katkı sağlar, aksi taktirde pek çok arkadaşımız işini bırakmak zorunda kalacak, yolcu taşıma ücretimiz öğrenci 1.5 TL, normal yolcular 3 TL den taşıma yapıyoruz” dedi.

Bütün okulların Pandeminden dolayı kapalı oluşu şehir içi taşımacılık yapan esnafı sıkıntıya sokmuştur.

Pandemi Hastalığı ülkedeki bütün sektörleri ciddi etkilerken, İnşaat sektörü ve Otomobil sektörü ile canlılığını yükselterek devam ettiriyor.

Niksar’da şehir içi Halk minübüslerinin derdine nasıl bir çözüm bulunur bilinmez ama, sektörün sıkıntıları her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Kaynak Yeşil Niksar Haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile