93 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Bu yol iki bölgeyi bağlıyor

Aktif .

Bu yol iki bölgeyi bağlıyor Ünye-Akkuş-Niksar yolunun iki ili, ya da iki ilçeyi birbirine bağlayan yol olmadığına dikkat çeken Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, yolun Karadeniz’le Akdeniz’i bağlayan ulusal bir yol olduğunu söyledi.

Yolu hafife alınacak bir yol değil, ulusal bir yol. Bu yol sadece Ünye Akkuş Niksar yolu değil. Bu yol aslında Adana’dan İç Anadolu, Sivas, Tokat üzerinden Karadeniz’e uzanan önemli bir ana arterdir. Bu iki ilçe arası ya da iki ili bağlayan bir bağlantı yolu değildir. Böyle ifade edilerek haf,fe alınmamalı. Bu yol Akdeniz’den Karadeniz’e uzanan yüksek standartta bölünmüş yol. Güneyden Kuzey’e, Kuzey’den Güney’e önemli bir artel. Karayollarında çalışma olmayan tek yol 18 yıl boyunca Ordu’nun 19 ilçesinin karayolu ağındaki tüm anayollarında çalışma oldu. Sadece çalışma olmayan tek yol Ünye-Akkuş Niksar mevcut yolu. Bu yolda bu zaman zarfında çalışma olmadı. Biz bunları dile getirdikçe, başkanlarımızla birlikte görüşmeler yaptıkça, artık birileri de ‘Burada da böyle bir durum var, bir bakalım’ diyerek, bu yolda da çalışması yapılması gerektiğini ifade etmeye başladılar.

Güçlü bir lobi oluşturmalıyız. Bundan sonra biz ne yapmamız lazım? Şahsi fikrim biz güçlü bir lobi oluşturmamız lazım. Bundan sonra çok daha fazla konuşmamız lazım. Siyasiler, STK’lar, ilgili taraflar buluşmamız, bir çalışma programı yapmamız, hazır olan iki projenin de bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara ve görüşmelere devam etmemiz lazım. Ya yeni proje bir an önce ihale edilmeli, ya da ıslah projesi bir an önce devreye alınmalı. Hangisi olursa olsun sonuçta bu bölge kazanacak, bu bölgenin ticareti kazanacak, turizmi kazanacak. Tokatlılar sahile, sahildekiler de İç Anadolu’ya ulaşım sağlayacak. Yolun yapılarak hayata geçmesi için bölge başkanları olarak bir araya daha sık gelmemiz lazım.

Ankara temaslarında da birden fazla konuyu değil, sadece bu yolu konuşmamız, yatırım programına aldırmamız lazım.” Haber -www.salmankasabasi.com - Ali GÖK – 30 Haziran 2020

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile