120 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

YOL ÇALIŞMASINDA SONA İKİ ADIM KALA.

Aktif .

Akkuş İlçemize bağlı Gedikli, Ketendere, Çukurköy, Çavdar, Meyvalı, Külekçili ve Ceyhanlı Mahallelerimizin Ankara da yer alan dernek başkanları ve temsilcileri ile birlikte hizmet aldığımız grup yolumuzun asfaltlanması talebi ile ilgili toplantılar tüm hızıyla devam etmektedir.
24.02.2020 tarihinde Gedikli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde yapılan toplantıda gerekli istişaharelerde bulunulmuş sinsile yolunu takip eder şekilde bir yol haritası çizilmiştir.


Başta Ankara olmak üzere Ordu, İstanbul, Zonguldak ta ikamet eden hemşehrilerimizin dilekçeleri toparlanmış ve belirli bir sayıya ulaşılmıştır.

Bu amaçla; haklı talebimizi gerekçelendirmek için bir rapor hazırlanması ve yolumuzun asfaltlanmasına ne kadar çok kişinin ihtiyacı ve isteği olduğunu göstermek için bu yedi mahallenin köylerde ve gurbette yaşayan tüm bireylerinin talep dilekçelerinin toplamasına devam edilecektir.

 

Özellikle mahallelerimizin yaşayanları ve gurbetçilerimiz dilekçelerimiz Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na iletileceğinden hemşerilerimizin biraz daha duyarlı olmasını beklemekteyiz.

Siz değerli hemşerilerimizden dilekçeleri derneklerden, muhtarlardan ve temsilcilerden temin etmelerini ve imzalamalarını önemli rica ediyoruz.
Alınan Karar Doğrultusunda bu hafta 28/02/2020 Cuma günü akşam toplanan heyet Cumartesi son rutuşları yapmak üzere Akkuş'ta muhtarlarımızla birlikte bir dizi toplantı vede görüşmeler yapmak üzere memleketimiz Akkuş'a gidecektir.


Yapılan çalışmaların vede görüşmelerin ardından en yakın zamanda Ordu Büyükşehir belediyesi başkanından randevu alınıp imza klasörleri vede dilekçeler kendisine sunulaçaktır.


Bu çalışmanın ardından konunun detaylı bir şekilde anlatılması vede ivedi bir şekilde yolumuzun yapılması hasasiyeti Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ordu ilimizi ve hemşerilerimizi temsil eden vekillerimize de aktarılaçaktır.


Akkuş Dere Köyleri Çalışma Gurubu

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile