129 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

AMAÇ HİZMET AMAÇ BİRLİK

Aktif .

Akkuş İlçemize bağlı Gedikli, Çavdar, Ketendere, Çukurköy, Meyvalı, Külekçili ve Ceyhanlı Mahallelerimizin Ankara ve İstanbul’da yer alan dernek başkanları ve temsilcileri ile mahalle muhtarları olarak Çavdar Mahallesi Derneği açılışı öncesi 30 Kasım 2019 akşamı Ankara’da bir araya geldik ve mahallelerimizi ilçe merkezine bağlayan ana grup yolu hakkında bilgi alış verişinde bulunduk.

 

Bir internet sitesinde, söz konusu sohbet toplantısında konuşulmayan söz ve konular konuşulmuş gibi yansıtılmıştır. Bu sitenin yanıltıcı ve tamamen kendi yorumlarına dayanan bu haberi, aynı zamanda Ünye ve Ordu merkezli internet sitelerinde haber konusu olmuş ve toplantımızın bir başkaldırı/ayaklanma olduğu ifade edilmiştir. Bu ve benzeri yanıltıcı haberlere karşın, tüm hukuki haklarımızı kullanmaktan kaçınmayacağımızın bilinmesini isteriz.

 

Bu durum, bu toplantıya emeği geçen herkesi derinden üzmüştür. Bizler ortak sorunumuzu konuşmak için bir araya geldik ve çözüm arayışı hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bizlerin tek bir amacı vardır. Amacımız, mahallelerimizin ekonomisini ve sosyal hayatını ayağa kaldıracağına inandığımız grup yolumuzun asfaltlanmasını talep etmek, talebimizi çeşitli bilgi ve belgeler ile destekleyerek yetkili makamlara iletmek ve talebimizin arkasında durmaktır.

Söz konusu haber sitelerinde bahsedildiği gibi “başkaldırı veya ayaklanma” amacımız yoktur. Sorunların doğru iletişim ile çözüleceğine inanmaktayız. Bu amaçla, öncelikli olarak Akkuş Belediye Başkanımız Sayın İsa DEMİRCİ’den görüşme talep ederek, sorunumuzu ve çözüm önerilerimizi iletmeye karar verdik. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile