205 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Başkan Demirci, Akkuş'ta Tekne Turuna Çıktı

Aktif .

Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci, göreve geldiği günden itibaren ilçede çözülemeyenleri sorun olmaktan çıkarmaya devam ediyor.
 
Akkuşun batı yakasında İlçe merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alan Çökek mahallesinde tamamlanan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız Demirci, bölge halkı tarafından coşkuyla karşılandı.
 
Başkan Demirci, Hasan Uğurlu Barajı üzerinde yer alan yarım adanın araç trafiğine kavuşmasının sevincini yaşayan vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra, baraj üzerinde tekne turu yaparak Akkuşun muhteşem doğasıyla turizm cenneti olduğuna değindi.
 
Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci: "Çökek Akkuşumuzun en batısında bir mahallemiz ve hatta Ordu merkeze en uzak noktamız burası. Bu mahallemizde vatandaşlarımızın taleplerinin dinlediğimizde, bölgede bir yarım ada olduğunu ve orada yaşayan insanların olduğunu, adanın gelecekte turizme kazandırılabilecek özelliklerinin olduğunu ama en önemlisi insanlar burada bir yaşamın olduğunu bizlere ilettiler.Bizlerde geldik etüdünü yaptık, gerekli kurumlardan izinlerinin alarak burada yaşayan insanlarımızın yol sorununu çözdük.
 
"Vatandaşlarımızın Güler Yüzü ve Mutluluklarını Görmek Azmimizi Artırıyor"
 
Tabi uzun bir çalışma oldu, tamamen sert kayalıklardan oluşan bir güzergahtı ama insanlarımızın daha iyisine, daha fazlasına, daha güzeline layık olduklarını bildiğimizi için bu çalışmayı neticelendirdik. Geçtiğimiz günlerde bu bölgeyi trafiğe açmıştık, ancak bizde bir yerinde görelim, eksiklerimiz var mı nedir ne değildir diyerek incelemeye geldik. Gerçekten ben bir önceki dönem muhtarımız Sadık Çon beye ve şimdiki muhtarımız Ali Peker beye çok teşekkür ediyorum, her ikisinin de bu yolda büyük emekleri var. Çökek halkına ayrı bir teşekkür ediyorum, çünkü bizi gerçekten farklı karşıladılar, organize olmuşlardı, bizi coşkuyla karşıladılar. Onların güler yüzü ve mutluluğunu görmek bizlerin mutluluğuna daha çok şey katıyor, daha çok şevk veriyor.
 
"Akkuşta Tekne Turu Olabilir"
 
Burada tekne turu yapmak bölge için, bölge halkı için yada buraya gelen insanlar için değişik bir sosyal etkinlik olabilir. Burada su sporlarıyla ilgili farklı aktiviteler yapabiliriz, elbette bir baraj olması bir sıkıntı gibi görüle bilir ama burada tekne turları, değişik su sporları gibi faaliyetlerin önünü açma adına yarım adamızın yolunu bitirdik. Bundan sonraki süreçte inşallah bu bölgeye daha neler katabiliriz, yada bu bölgeye gelen insanlara tekne turu gibi farklı etkinlikleri nasıl kazandırabilirizin üzerinde kafa yoracağız. Yolu kullanacak tüm bölge halkına hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Çökek halkına gerçekten canı gönülden teşekkür ediyorum. Yaptığımız her çalışmada gerçekten bizlere destek oldular, onlar her şeyin iyisine, güzeline, daha çoğuna layıklar. Tekne turunu da tabi biz yaptık inşallah devamı gelir" dedi.
 
Çökek mahallesine sınırı olan, Hasan Uğurlu Baraj gölündeki Devecik yarımadasında, yol sorununu çözdüklerini ifade eden Belediye Başkanımız Demirci, son olarak bölgede tekne turları ve farklı su sporlarına yönelik projeleri de hayata geçirmek için araştırma başlatacaklarına değindi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile