173 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

ALTUN BASMACI'DAN YÜKSEK OKUL'LA İLGİLİ AÇIKLAMA

Aktif .

Sevgili öğrenciler, Uzun ve zorlu bir süreçten geçerek yükseköğretim tercihi yapma noktasına geldiniz. ORDU Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokulu hızla gelişen ve öğrencilerine en iyi hizmeti verme gayreti içersinde olan bir yüksekokuldur.

Okulumuzu tercih eden öğrencilerimize Derneğimiz, Belediyemiz, esnaflarımız, işadamlarımız ve halkımız olarak maddi ve manevi yardımları yapmak için hazırız. Meslek Yüksekokulunun, çevresindeki illere yakın olması, eğitim gören öğrenciler için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Akkuş yeşillikleri bol, temiz, oksijeni bol, doğa harikası bir ilçedir.

İstediğiniz an yaklaşık 50 dakikada sahile inip denize girebilmektesiniz. Okulumuzun yanında hemen Sosyal Tesis bulunmaktadır.

Bu tesiste öğrencilerimizin rahat zaman geçirmeleri, sosyal ve kültürel etkinlik düzenlemeleri sağlanmaktadır.

Bu yönüyle yüksekokulumuz şehir merkezinde doğayla iç içe rahat ve huzurlu bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Meslek Yüksek Okulumuz şuan; 1. Bilgisayar Bölümü Bilgi Yönetimi Proğramı, 2 Ormancılık Bölümü Avcılık ve Yaban Hayatı Proğramı eğitim vermektedir.

Ayrıca Özel Güvenlik ve Koruma Program ile Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı YÖK tarafından açılışına onay alınmış ve en yakın zamanda öğrenci alımına başlanması hedeflenmektedir.

Yeterli derecede eğitim görevlimiz ve idari personelimiz mevcuttur.

Meslek yüksek okulumuzda yürütülen çeşitli projelerle sadece eğitim değil aynı zamanda bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verilerek öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerini en iyi şekilde yapmaları sağlanmaktadır.

Okulumuzu tercih eden öğrencilerimize Belediyemiz, Derneğimiz, sivil toplum örgütlerimiz, işadamlarımız ve esnaflarımız ile birlikte her türlü desteği vermek için gayret göstermekteyiz. Derneğimiz ve öğrenciler birebir iletişim halinde bulunmaktadır.

Gelen her öğrencimizin sorunlarına çözüm bulmak yardımcı olmak için elimizden gelen maddi ve manevi yardım yapılmaya çalışılmaktadır. Öğrencilerimizi emanetimiz olarak görüyor hiçbirinin madur olmasını istemiyoruz.

Ayrıca Öğrencilerimize burs ayarlanması konusunda da çalışmalarımız ve kampanyalarımız devam etmektedir. ULAŞIM : Akkuş Meslek Yüksekokulu binası ilçe merkezindedir. Akkuş İlçesi şehirlerarası ulaşım olanakları bakımından avantajlı bir konuma sahiptir.

Tokat / Niksar ilçesine 45 Km, Ünye ilçemize 60 Km mesafede yer almaktadır. Yani ilçemiz her iki tarafa gidilebilecek işlek bir yol üzerinde bulunmaktadır. Her iki ilçeye de saat başı araç kalkmaktadır. Ankara ve İstanbul güzergahlarına otobüslerimiz gitmektedir.

YEMEKHANE VE KANTİN : Okulumuz bünyesinde yemekhane ve kantin bulunmaktadır.

Yemekhane içerisinde her gün öğrencilere yemek verilmektedir.

SPOR, SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER : Okulumuz yanında Voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca ilçemizde bulunan 1 adet Kapalı Spor salonunda öğrencilerimizin Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi gibi faaliyette bulunmaları sağlanmaktadır.

Yine ilçe sınırları içerisinde yararlanabilecekleri 1 adet halı saha mevcuttur.

Derneğimiz öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmesi için her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlere destek vermektedir.

İl dışı geziler, Doğa Yürüyüşleri, Piknik, Film gösterimleri, Konferans ve söyleşiler, Gençlik baloları, Yıl sonu etkinlikleri vb. faaliyetleri yapmak için çalışmalarımız devam edecektir.

BARINMA İMKANLARI: Yüksekokulumuz öğrencileri için Okulumuzun yanında tüm Öğrencilerimizin kalabileceği Yurdumuz bulunmaktadır. Ancak şu anda devir süreci devam ettiği için faaliyette değildir En kısa zamanda bu yurdun faaliyete geçmesi için calışmalarımız devam etmekdedir.

Erkek ve kız öğrencilerimiz için Belediyemize ait pansiyonumuz hizmet vermektedir.

Gelen hiçbir öğrencimiz barınma sorunuyla karşılaşmayacaktır. Amacımız gelen öğrencilerimizin daha iyi eğitim almalarını sağlayarak mezun etmek ve memnun bir şekilde yolcu etmektir.

Şimdiden okulumuzu tercih yapacak öğrencilerimize teşekkür eder eğitim hayatlarında başarılar dileriz.

Ordu Üniversitesi Akkuş MYO Yap.Yaş.Kor.Derneği Yönetim Kurulu Dernek Başkanı Altun Basmacı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile