28 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

BİR VE BERABER OLACAKSAK BU YAZIYI HERKES DİKKATE ALMALI.

Aktif .

Sevgili kardeşim Çavdar Köyümüzden Mustafa Çam kaleme almış iyi ki de almış.

Burada değindiği konular toplumun her kesimi tarafından dikkate alınmalıdır buna başta dernek başkanları köyün muhtarı ve ileri gelen sözü geçen kanaat önderleri köyünü seven birlik beraberlik konusunda elinden  gelecekler'le köyünün kaderini değiştirecek olan herkes dikkatlice okumalıdır.

 

Mustafa kardeşimin bu güzel birlik vede beraberlikten yana olan yazısını bende halk için geçeli gündüzlü bir şeyler yapmaya uğraşan biri olarak yayınlıyorum.

 

Akkuş Çukurköyünden www.yesilakkus.com  Site Kurucularından T.Akkaya

 

Sevgili Çavdar Mahalleli hemşehrilerim bildiğiniz gibi pazar günü Akşam organize ettiğimiz iftar programını bütün heyecanıyla hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde tamamladık.

Rabbim kabul eylesin şimdi bugün birçok insanlarla ilgili bizleri demoralize etmeye çalışan ve sağda solda aktif olarak rol oynayan bir takım şahısların insanları gerek arayarak gerek internet üzerinden iftara katılım sağlayan abilerimize kardeşlerimize hemşehrilerimize bir takım yazılar yazılıyor bakın yok efendim AKP derneği yok platform derneği sizin o iftarda ne işiniz var gibi insanlara bu tip yazışmalar gerçekleşmiştir.

Bakınız bu yapmış olduğunuz saygısızlıktır rahatsız edici bir durum olup insanlarımızın hak ve hürriyetlerine özgürlüğüne kimse ama kimse müdahale edemez.

Herkes özgürdür kim nereye gitmek isterse gidebilir o onun akrabası bu bunun akrabası gibi sen benim akrabamsın gibi bu tip söylemlerden lütfen uzak durunuz dolayısıyla bunlar hepimize zarar verecektir.

Koskoca Çavdarköyü mahallesini yönetmek isteyen şahıslara bir anlam veremiyorum resmen bizleri birbirimize düşman kıldılar. Bakınız yine söylüyorum kimse ikili oynamasın dürüst olalım konuşacağımız kelimelerin nereye gideceğini herkes iyi hesap etsin en yakın akraba ve eş dostlar bu dernek meselelerinden dolayı birçoğumuz birbirimizden koptuk.

Sevgili köylülerim birlik beraberlik böyle mi oluşturuluyor söyleyin bana böyle birlik beraberlik olmaz birlik beraberlik bunun neresinde maalesef birbirimize karşı tevazuda bulunmayı unuttuk veya birilerinin kışkırtmasıyla unutturdular.

Şimdi sizin dernek öyle bizim dernek böyle bizim bu kadar üyemiz olmuş bu nedir ya Allah aşkına bunları yaparak olması gereken birlik ve beraberlik hiç bir zaman sağlanamayacaktır.

 Böyle baltalamalar bizleri hep bölecektir ve şunu da belirteyim isteyen arzu eden kim olursa olsun ki. Nereye üye olmak isterse olabilir insanlar hangi derneğin iftarına gitmek isterse gidebilir oradaki de bizim insanımız buradaki insanda bizim insanımızdır.

Bir kere birlik olup daha güçlü bir köy istiyorsak birbirimize karşı saygı duymalıyız bunda bir art niyet aramak olur mu.

Dernekler ne içindir ne için kurulur sosyal ve kültürel anlamda her daim doğup büyüdüğü memleketinin birliğini bütünlüğünü korumak ve yaşatmak içindir.

Ayrıca köyümüzün huzurlu barışçıl bir şekilde geleneklerine bağlı olmasını sağlamaktır.

Şimdi birileri ortaya çıkıp İstanbul'daki derneğimizin karaçelikte verilen iftar programında kim kimi aramış neden katıldın niye gittiniz gibi bunlar cehaletten başka bir şey değildir ayıptır bir dernek için kimse insanları karşı karşıya getiremez insanları birbirine düşürmek kimsenin haddine değildir.

Bu durumlar böyle sağda solda konuşmakla ona buna mesaj çekmekle olmuyor  olmazda bu meseleler medeni insanlar gibi hiç bir çıkar hiç bir menfaat olmaksızın oturulur masaya konulur tartışılır konuşulur.

İnsanlarımız arasında bir şekilde ikilem yaratmamak yaratmaya çalışmak yanlıştır.

Önceliğimiz köyümüz insanlarının ortak noktalarda kalmalarını sağlamaktır konuşmalarımız hal vede hareketlerimiz bu yönde olmalıdır.

Bakınız bizler Çavdar mahallesi olarak yarın bürün birbirimizin yüzüne bakıcağız birimizi sevelim sayalım bireysel kararlara saygı duyalım ha yok gerek yok diyen varsa oda kültür seviyesi düşük insandır o yüzden herkes konuşmasına yazışmalarına ve paylaşımlarına dikkat etsin.

Art Niyetli paylaşımlara yazılara davranışlara devam edenler olur ise bizzat ben bir Çavdar köyü sakini vede genci olarak müdahale edeceğim  bu karmaşık durumu dahada kötüye götürmeyin bu işteki amacınız çıkarınız nedir.

Biz hepimiz birbirimize sevgi saygı  duyalım duymak ta zorundayız çünkü biz insanız birlik ve beraberlik içerisinde çocuklarımızın kaynaşmaları bir birlerini tanımaları dostluklar Kurmalarını sağlayalım ayrıştırarak kimse bir yere varamaz.

Bu Şekilde gider isek on on beş yıl sonra hiçbir evladımız birbirini tanımayacak sen kimsin sarı çizmeli Mehmet ağa peki bizler orta nesil olarak bir dernek için birbirimize katlanamıyorsak köyümüzü bir arada tutamıyorsak sevip sayamıyorsak o zaman bu çocuklar yarın bürün büyüdüklerinde  birbirini hatta birinci derce yakınlarını tanırlar mı en ufak bir meselede birbirlerini girmezler mi onları geleceğe böylemi hazırlayacağız.

Sevgili hemşehrilerim boş konuşmanın bir anlamı yok bunların hesabını kitabını yapmak zorundayız kimse macera aramasın bu bu işler eğlence değil çocuk oyuncağı değil ben şahsım adıma tekrar yine söylüyorum iki dernekte bizimdir  ÇAVDAR KÖYÜ köyümüzdür.............................................................................

Biz biriz et tırnaktan ayrılır mı ayrılmaz bu dernekler hepimizindir herkes manevi sorumluluklarını dürüstçe yerine getirmelidir bunun bilinci içerisinde olmayan insanlarında zaten derneklere de faydası olmaz bu tip insanlar sürekli  köyümüze zarar verenin kendisine faydası olmayan insanlardır kusura bakmayın bu tür kişiler sivil toplum örgütlerinde de işleri olmamalıdır toplumumuzu bu insanlardan birlik beraberlik adına geleceğimiz düzenimiz adına uzak tutmalıyız.

 

Sen ben o olmasa bizi bizden başka kim tanır o yüzden aklı başında olmayan nizipçilik peşinde menfaat çıkar peşinde koşan insanlara söylüyorum aklınızı başınıza alınız insanlarımızı birbirine düşürmeyin bir gün gelir herkes yaptıklarınıza uyanır bir başınıza körü körüne kalırsınız.

Koskoca Çavdarköyü bir kaç tane şahıs üzerinden yönetilemez bunu herkes böyle bilsin o ağalık günleri geçmişte kaldı hiç kimse dernekler üzerinden bölücülük yapamaz yapamasın da.

Kimsenin de yarası olup gocunmasın bu yazdıklarım hak ve hakikattir o yüzden bu iki derneğimize de sahip çıkalım peşlerinde olalım.

Ha yok işin içinde başka hesaplar oluyorsa tabi ki bunlarda herkese zarar verecektir bizlerin de en iyi şekilde katkı sağlamak durumdayız o yüzden birbirimizi üzmenin kırmanın bir anlamı yoktur.

Unutmayınız ki ÖLÜM  var ÖLÜM dünya fani bu dünya da ne yaptıysak onunla anılırsın herkese sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.

ÇAVDAR KÖYÜ ORTA MAHALLESİNDEN NEZİR ALİSİNİN OĞLU MUSTAFA ÇAM

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile