190 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

BAŞKAN DEMİRCİ'NİN 19 MAYIS MESAJI

Aktif .

Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkanımız İsa Demirci, yayımladığı mesajda, 19 Mayıs'ın Türk milletinin en önemli dönüm noktalarından, bağımsızlık savaşının başlatıldığı gün olduğunu söyledi.

"19 Mayıs, içinde bulunulan hal ve şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman tüm engelleri aşabileceğimizi bütün dünyaya ilan ettiğimiz gündür" diyen Başkanımız Demirci, şunları kaydetti:

"Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adımdır. Ve bu önemli gün Atatürk'ün gençlere armağanıdır. 19 Mayıs, 'Yaşanan günler ne kadar karanlık, içinde bulunulan durum ne kadar zor olsa da, inancı kaybetmeden, mücadeleyi bırakmadan yola devam etmek gerektiği' mesajıdır. Ben öncelikle, tarihin bir daha hiçbir ülkeye, hiçbir millete Birinci Dünya Savaşında ki büyük acıları, zorlukları yaşatmamasını diliyorum. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Benim doğum günüm' diyerek Türk gençlerine ve gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi de bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum" dedi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile