27 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

AKKUŞ'ŞU NEREDE GÖRÜYORSUNUZ SORUNUZA CEVABIMDIR.

Aktif .

Akkuşta yaşayan biri olarak Akkuş'ta son beş yıl şuan ve gelecek hakkında Akkuş'u nerede görüyorsunuz sorusuna cevabımdır.


Akkuş yıllardır sürekli gerilemeye mahkum kalmış bir ilçe hatta sadece ORDUNUN değil karedeniz sahilindeki illerin çoğundan daha geri kalmış bir ilçe ama bunu siyasi bir partiye biçmek haksızlık olur çünkü Akkuş'ta sağ görüşünde sol görüşünde belediyeciliğini gördük ama lakin her türlü AKKUŞ gerilemekten kurtulamadı.


En büyük kaybımız sürekli göç veren ilçemiz buna da en büyük etmen geçmişten günümüze özel ve resmi kurumlarımızı kaybetmemizdir.


Bir genç ve AKKUŞ sevdalısı bir birey olarak sadece şahsımın düşüncesi olarak söyleyeceğim şudur ki eğer hedef ilerleyebilen biryerlere gelecek bir AKKUŞ sa HEDEF insan olmalıdır...


Ve artık insanlar yol su elektrik gibi vaadler duymaktansa insani AKKUŞA bağlamaya YöNELiK vaadlere ve icraatlara bakıyorlar..
Akkuşta toplam 44 mahalle var bütün yollar asfalt olsa her yerde elektrik su olsa insan olmadıktan sonra bu hizmeti yapmanın anlamı olmaz.


Askerlik şubemizden ilçe tarım kooperatifi den kereste fabrikamıza kadar bir dünya kurum kapandı.. üzerine iş sahası olmadığı için insanlar geçimlerini ihtiyaçlarından dolayı İSTANBUL ANKARA ve diğer illere gitmek zorunda kaldı ve bu göç engellenemedi.


Şimdi Akkuş'ta onlarca evli bekar insan erkeği kıraathane bayanı evinde işsiz güçsüz oturmaktalar ve bir sure sonra göç etmekteler ...eğitim çağındakiler lise ve üniversite için başka illere gidip okulları bittiğinde iş sahası olmadığı için geri dönmemektedirler.


Şimdi hem bir Akkuş'lu hem bir seçmen olarak Akkuş'a belediye başkanlığı na talip olan Akkuş'lu büyüklerimizden tek isteğimiz yol su elektrik bunlar ihtiyaç ama öncelikli yapılması gereken buraya gönül verip memleketini terk etmemiş insanların iş konusunda desteklenmesi ve yardım edilmesidir.


Onlarca vaad vermektense iş konusunda sağlam atılan adım başkan olmak isteyen adaylara büyük bir avantaj sağlayacaktır..
Ve bir sözle düşüncemi bitireyim.


Eğer bir yerde en fazla iş yeri kıraathane ise orada gözle görülen bir işsizlik vardır saygılarımı sunarım

Akkuş'lu Bir Genç Kardeşiniz Yaşar Karamanlı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile