60 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

ENGİNYURT: YOK OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Aktif .

Durugöl’ün imara açılmasına tepki gösteren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu’nun son yıllarda büyük bir doğa katliamıyla karşı karşıya olduğunu söyleyerek, “Durugöl’ün yok olmasına izin vermeyeceğiz. Bu cinayete karşı mücadele edeceğiz.” dedi.

Ordu'nun Altınordu ilçesinde bulunan Belde Otel, Migros AVM arazileryle birlikte 72 dönümlük Durugöl arazisinin imara açılmasının ardından mahalle sakinleri tek yürek oldu. Mahalleliler, Durugöl’ün kurugöl olmaması adına mücadele başlattı.

 

Mahalle sakinleri tarafından başlatılan imza kampanyasına destek veren ve imzalayan Milliyetçi Hareket Partisi Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, “Ordu son yıllarda dikey yapılaşma ile adeta büyük bir doğa katliamı ile karşı karşıyadır. Belde Otel’in olduğu arazi ile başlayan Migros AVM ile devam eden ve son olarak Durugöl’de yeşil saha ve spor olarak ayrılan bölgede maalesef dikey binaların yapılması ile ilgili olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin geçmiş dönemde aldığı kararı şiddetle kınadık. Bunun karşısına olduğumuzu ifade ettik. Meclis kürsüsünde Durugöl de yapılaşmanın Ordu'ya yapılabilecek en büyük ihanet olduğunu söyledik. Bunu tekrar söylüyorum. Durugöl de artık yeşil alan kalmadı, yeşil saha kalmadı, insanların nefes alabileceği, insanların dolaşabileceği bir yeşil alan yok. Ordu Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Çevre Bakanlığı Durugöl’e derhal müdahale etmeli.”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikey yapılaşmaya savaş açtığını hatırlatan MHP Ordu milletvekili Enginyurt, “Migros AVM ye verilen inşaat ruhsatı derhal iptal edilmeli. Ben de otele verilen inşaat ruhsatı derhal iptal edilmeli. Belde Otele verilen inşaat ruhsatı derhal iptal edilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımız dikey binaların büyük bir katliam olduğunu söyleyerek binalara izin verilmemesi gerektiğini ifade ederken Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi bunu duymuyorsa Cumhurbaşkanımızın sözünü yere düşüyor demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın isteği ve talebi yatay binalaşma, yatay yapılaşmadır. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımızın Sözü yere düşürülme beni derhal Durugöl de yapılaşmayı son verilmeli, verilen ruhsat iptal edilmeli. Durugöl yeşil saha olarak, Durugöl spor alanı olarak Orduların hizmetine sunulmalıdır. Aksi durum bir cinayettir. Bu cinayete karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu http://orducu.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile