71 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

HERŞEY BİR DAMLA SU İÇİN

Aktif .

Sevgili dostlar bundan yıllar öncede aynı başlık altında bir haber yapmıştım.


Köyümüzde yaşanan su sorunu devam ettiği için gene bu haberi yapmak zorunda kaldım.


Çukurköy Muhtarlığında Maalesef Akkuşun Hatta Türkiye'nin çoğu yerinde olduğu gibi küresel ısınmaya bağlı olarak su sorunları devam ediyor.


Köyümüz Muhtarı ve ihtiyar heyeti daha önce Hayatyanından aşağıdaki Mahallelerin genel su sorunlarını çözmek amaçlı erikçi dağı mevkinde bulunan ve değirmen başında bulunan iki suyu götürmek kaydıyla mahalle sakinlerinin su sorunlarını çözmüştü.


Bu işte en büyük katkı zamanın Bürokratı Selami Aydın bey olmuştu kendisine buradan birkez daha şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu seferki çalışma başta Hayatyanı vede yukarıdaki Mahallelerimiz için muhtarımız Mehmet Sevindik bey İhtiyar heyeti Ahmet Basmacı bey Ahmet Kaya bey Ahmet Akkaya abimin bizzat baştan beri kendiminde destek verdiğim Gene erikçi dağında bulunan Ömer Görür Amcamızın koruması altında bulunan suyla Yüzyıllardır Sülalemin Koruması altında bulunan sonrasında mahalle sakinlerimizle beraber tapulu yere alıp önüne çeşme yaptırdığımız kurşunluk Puvardaki suyun verilen dilekçeler sayesinde Köyümüzün en üst kısmında bulunan Çamiyannı mevkine çıkarılıp yedi mahallemizin kullanımına sunulacaktır.


Yapılan Onca Başvurunun ve ölçümlerin ardından dün itibariyle sularımızın son ölçümleri yapılmış olup her iki sudan alınan örnekler Ordu'ya ölçüm merkezine götürülmüştür.


Akkuş belediyesinden belediye başkanı İsa Demirci beyden Kepçe Alınmıştır Kepçe operatörü olarak bölgeyi en iyi şekilde bildiği için Mehmet Görür kardeşimiz görevlendirilmiştir.
Ordu Oski den gelen ekiplerin kurşunluk puvara inmelerini kolaylaştırmak için Salih Akkaya Çafer Demirci Ali Çakır büyüklerimiz altmış santim karda ciir yarmışlardır Allah onlardan ayrıca razı olsun.
Gelen heyet öncelikle yapılaçak olan depodan tek tek mahalle aralarındaki mesafeleri ölçmüş sonra kurşunluk puvara yaya inerek gerekli numuneleri alıp sonra kepçeyle Kadulu Mahallesinden Erikçi dağı mevkine inip oradaki sudan da numuneleri almışlardır.


Sevgili dostlar köyümüzün üst mahallelerindeki su sorunuyla ilgili son gelişmeler budur.
Bu işte Baştan beri emeği olanlardan Allah sonsuz kere Razı Olsun Diyorum.


İlerleyen zamanlarda yaşanılan gelişmeler bizzat kendim tarafından tüm köylülerimize iletilecektir.

Akkuş Çukurköyü Salikgil Mahallesinden Tahsin Akkaya

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile