200 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

BAYRAM GÖRÜR'DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Aktif .

Merhaba sevgili dostlarım, bildiğiniz üzere bugün "Dünya Engelliler Günü" bu nedenle bir şeyler paylaşalım istiyorum. İnsanlar bazen doğuştan, bazen de çok farklı nedenlerle engelli durumda olabilmektedir.


Normal yaşamı sürdürmeye mani olan fiziksel veya zihinsel bir durum varsa, bunun etkilerini azaltacak tedbirler de alınması gerekmektedir. Engellileri de normal bir insan gibi görerek günlük yaşamda kendi olanaklarıyla sürdürmesine yardımcı olacak her türlü fiziksel, sosyal, ekonomik ve hatta normal sayılan insanların zihinlerindeki ön yargıları da ortadan kaldırmak gerekir ki engelli yurttaşlarımız da yaşamlarını bizler gibi sürdürecek bir ortama kavuşsunlar.


Kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel ve gerçek kişiler de üzerilerine düşen sorumluluğu almalıdır. toplumsal barışın en önemli unsurlarından biri de toplumu oluşturan bireylerin farklılıklarının ayrıştırıcı değil birleştirici olmasıdır.


Özellikle şehir ve konut altyapımızın engellileri de düşünerek oluşturulması, ekonomik ve sosyal yaşamda dışlanılmaması, engellilerimizin en büyük arzularıdır.


Engellilere engelsiz bir yaşam temennisiyle tüm dostlara iyi akşamlar diliyorum.
CHP AKKUŞ BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI BAYRAM GÖRÜR

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile