176 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Akkuş'şun Kaderi İki Başkanın Ellerinde

Aktif .

Sevgili dostlar ilçemiz Akkuş maalesef yurdumuzun sanki en ücra köşelerinden biryermiş gibi hak etmiş olduğu hizmetlerin bir çoğunu layıkıyla alamıyor bunu bilmeyenimiz yoktur sanırsam hem eşikdeki hem de beşikteki çocuklar bile bizim bu vahim durumumuzu biliyor.
Ordu ilinin  toprak yüzölçümü olarak en büyük ilçe olma özeliğine sahip ancak nüfus konusuna gelince belki de en sonuncu sıraya geliyor uygulanan hizmet programları da nüfusa dayalı olunca tabi ki de istenilen hizmetleri layıkıyla değil hemen hemen hiç alamıyoruz.


Son yıllarda git gide azalan nüfusa bağlı olarak ilçeyi yönetenlerin ve sivil toplum kuruluşlarının başında olanların ve ileri gelen ahalinin yapabilecekleri hiçbir şey yok daha doğrusu olma şansıda yok.


Bu gidişhata 12 seneden beri Akkuş Ziraat odası başkanlığı görevini yapan  Ahmet Kaya bey ve ekibi ellerinden geldiği kadar değil insan üstü bir cabayla yapmış oldukları başarılı çalışmalarla dur demeye çabalıyor'lar kendi içlerinden gelen bu arzuyla köylerde ikamet eden hemşerilerimizin de sahip çıkmalarıyla belki de Akkuşun değişmeyen mağruz kaderini değiştirme uğraş veriyorlar.


Göreve geldiği günden beri geceli gündüzlü köylerinde yol olmayan atın eşşeğin bile gitmediği yerlere hizmet götürmeye caba gösteren İsa Demirci ve ekibinin çalışmaları vede uğraşları ise ayrı bir taktire şayan.


Hepimiz sanki siyasi iradenin elinde sihirli bir deynek varmışta halkına hizmet etmek istemiyormuş bu deyneği hizmet için değil de vara yoğa harcadığını düşünüyoruz zaman zaman ama ne acıdır ki yanılıyoruz şunu hepinizin bilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum Akkuş'tan hizmet alabilmek için Fatsa'da yapılan bir toplantıya giden belediye başkanı vede encümenleri toplantı sonunda efendim Akkuş ne olacak hani sıcak asfalt sıtabilize yollar su sorunu eğitim sorunu hastane sorunu bir sürü sorunumuz var dendiğinde verilen cevap Akkuş Fatsa'nın bir mahallesi kadar bir yer ne hizmeti bekliyorsunuz demek ve bu lafı duymak acaba nasıl bir duygu olsa gerek.


Akkuş Ordu ilinde iktidarda olan siyasi partiye en fazla oyun çıktığı ilçelerin başında gelmektedir bizler nüfuslarımızı her seçim zamanı memleketimize alıyoruz ben şahsen yirmi küsür senedir hep aynısını yapıyorum hepimiz barım barım bağırıyoruz ne olur bizlerde adam gibi hizmet alalım insan gibi bizlerinde yaşanacak hizmet alan bir memleketimiz olsun diye sizce duyan var mı bence olsaydı bu güne kadar 1954 den bu yana 64 senede günden güne yok olup gitmeye yüz tutan bir memleketin evlatları olmaz idik.


Sevgili dostlar şimdi gelelim asıl meseleye güzel vatanımıza sahip çıkan insan sayımız iki elin on parmağını geçmeyecek kadar az ziraat odası başkanımız Ahmet Kaya bey olsun belediye başkanımız İsa Demirci bey olsun bu zamanda attıkları her adımda ortak hareket edip el birlik Akkuş vede halkı için birşeyler yapmak için uğraş vermeye caba gösteriyorlar onların yapacakları ortak çalışmaları ne bizler nede tarih unutur diye düşünüyorum.


Şunu unutmamakta fayda var geçmişte hizmet etsinler diye kişileri belirli makamlara taşıyan Akkuş halkı yeri geldiğinde onları o makamlardan indirmesini de bilirler bu sözlerim özellikle Akkuş ve Bizleri Yok Sayan Siyasilere Gelsin.


Her zaman her ortamda dediğim gibi kim ki güzel vatanımıza bir iğne ucu kadar hizmet ediyorsa Allah ondan ve onu yetiştiren Ailesinden razı olsun.

 

Akkuş Çukurköyünden www.yesilakkus.com Site Kurucularından  Tahsin Akkaya

Comments are now closed for this entry