137 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

AKKUŞ VATANIMIZ DEVLETİN BİLE UNUTTUĞU VATANIMIZ AKKUŞ

Aktif .

Sevili dostlar uzunca zamandan beri yazı yazıp paylaşmıyorum ancak bu yaşamış olduğumuz muammalı durum karşısında yazmadan edemezdim.

Ortada Kocaman bir ilçe var devletin bile unutmuş olduğu bir ilçe var maalesef bir mülki amirimiz yok uzaktan yönetimlerle ya İkizce yada Çaybaşından yönetiliyor ne kadar acı bir durum değilmi.

Başbakanlık genelgesi yayınlanmıştı Ağustos ayında Bolu Mengen kaymakamı atanmıştı ama ne gelen var ne giden ne hikmettir ki ne bizlerin seçip meclise yolladığımız vekillerimiz nede başkalarından bir ses seda yok bu nasıl bir iştir diye soranda yok eden de yok.

 Cumhurbaşkanlığına Başbakanlığa yazılar yolladım yollarımız için eksiklerimiz için sağolsunlar Ordu Büyükşehirden aradılar sordular ne istersiniz neden yazdınız çizdiniz diye derdiniz ne diye sanki neler yazdığımız bilmiyorlarmış gibi kafa bulur şekilde garip garip ifadeli sorular.

Başbakanlık topu direk karayollarına attı Cumhurbaşkanlığı ise Ordu Büyükşehir belediyesine Ordu Büyükşehir belediyesi ulaşım dairesi ise yapılacak efendim estek efendim köstek efendim değişen ne oldu sorunlar aynı dertler aynı güzel vatan baba ocağı Akkuş köhne virane aynı Belediye Başkanlığı yapan İsa Demirci ilçeye hizmet alacağım diye uğraşmaya devam cabala yavrum cabala yolumuz olmadıktan sonra ne kadar cabalarsak çabalayalım hepsi hikaye yolun olmadığı yerde sorarım sizlere medeniyet olur mu hizmetler gelebilir mi.

 Akkuş doğrudur küçük bir ilçedir nüfusu azdır ancak orası da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir toprağıdır oradaki insanlar vergi vermiyor mu devlete sigorta parası yatırmıyorlar mı adam gibi devletten hizmet almayı hak etmiyorlar mı yazık değilmi bu insanlara sorarım şimdi bizim vatanımız ne zaman hak ettiği hizmetleri daha doğrusu hak ettiği değeri görecektir.

BİR KAYMAKAM ATAMAK BU KADARMI ZOR AKKUŞ T.C NİN BİR İLÇESİ DEĞİLMİ.

Ordu Akkuş’lu Tahsin Akkaya

 

Comments are now closed for this entry