80 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Abdullah Köse

Aktif .

1974 YILININ 1 NİSANI'NDA, ORDU'NUN AKKUŞ İLÇESİ ÇAYIRALAN KÖYÜ'NÜN (ŞU AN BELDE), ESKÖY MAHALLESİ'NDE YAŞAYAN DURSUN KÖSE'NİN EVİNDE BİR BEBEK ÇIĞLIĞI DUYULDU.

 

 DURSUN KÖSE'NİN İLK TORUNU, OĞLU ALİ VE GELİNİ MEVLÜDİYE'NİN DE İLK ÇOCUĞUYDU DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇAN.

 

 GELİN MEVLÜDİYE'NİN BABASI FEHMİ DEMİRCİ'NİN, " ADIYLA GELDİ, ADI ABDULLAH OLSUN" DEMESİ ÜZERİNE İSMİ DE VERİLMİŞ OLDU. KÜÇÜK ABDULLAH, 5 YAŞINA KADAR DEDESİNİN ESKÖYDEKİ EVİNDE, 5 YAŞINDAN SONRA DA BABASININ İŞİ NEDENİYLE ANKARA'DA YAŞAMAYA BAŞLADI. İLKOKULA ANKARA'DA BAŞLAYIP, İSTANBUL'DA TAMAMLADI.İLK VE ORTA OKULU İSTANBUL'DA BİTİRDİKTEN SONRA YİNE BU ŞEHİRDE LİSEYE BAŞLADI.

 

BABASININ TAYİNİNİN MARDİN'E ÇIKMASI ÜZERİNE LİSEYİ MARDİN'DE BİTİRDİ.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK BÖLÜMÜ MEZUNU OLAN ABDULLAH KÖSE, MESLEĞE İLK ADIMINI 1995 YILINDA SABAH GAZETESİ İSTİHBARAT SERVİSİNDE ATTI.MUHABİR OLARAK BİR SÜRE SABAH GAZETESİNDE ÇALIŞTI. ARDINDAN İHLAS HABER AJANSI GÖRÜNTÜLÜ HABERLER SERVİSİNE GEÇTİ. 1998 YILINDA YEDEK SUBAY OLARAK ASKERLİK GÖREVİNE BAŞLADI. ASKERLİK GÖREVİ SIRASINDA TUNCELİ-BİNGÖL -ERZİNCAN ÜÇGENİNDE TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLARDA YER ALDI. 2000 YILINDA DOGAN HABER AJANSI'NDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI.

 

DOĞAN HABER AJANSI'NDAKİ GÖREVİNİN YANISIRA İSTANBUL'DA YAŞAYAN ORDULULAR İÇİN "ORDU YAŞAM" ADINDA BİR GAZETE ÇIKARDI. UZUN BİR SÜRE BU GAZETENİN GENEL YAYIN YÖNETMENLİĞİNİ YAPTI. BU SÜRE İÇİNDE BİR DÖNEM RADYO ÇAĞ'DA, "ORDU'NUN DERELERİ" ADLI BİR RADYO PROGRAMI İLE İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE YAŞAYAN ORDULULARLA BULUŞTU.BU PROGRAMDA HEM YAPIMCI HEM DE PROGRAMIN SUNUCULARI ARASINDA YER ALDI. 

 

1996 YILINDA POLİS MEMURU BABASI ALİ KÖSE, GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT OLDU. ABDULLAH KÖSE, EVLİ VE 3 YAŞINDA BİR ERKEK ÇOCUK BABASI, HALEN DOĞAN HABER AJANSI'NDA YURT HABER SORUMLUSU OLARAK ÇALIŞIYOR..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile